Recreatie

Sporten in Strijen

Voor zo’n kleine gemeente als Strijen is er een verrassende hoeveelheid aan sporten die uitgeoefend kunnen worden. Natuurlijk is de voetbalvereniging één van de grootste clubs die er binnen de gemeentegrens is. Een groot aantal leden, voldoende sponsors en een wekelijkse berichtgeving in de streekkranten zorgen er voor dat de voetbalvereniging een bloeiende vereniging is, met een mooie aanwas van nieuwe leden.

 

Er zijn echter ook nog andere verenigingen met mensen die met veel liefde hun eigen sport beoefenen. Een aantal van deze verenigingen willen wij graag aan u voorstellen. Zo is daar de schietvereniging , de badmintonvereniging, de jeu-des-boulesvereniging, en de golf club, waar u ook als bezoeker een balletje kunt slaan.

 

Schietvereniging De Vrijheid

Wist u dat Strijen ook een schietsportvereniging heeft? Al vanaf 1952 heeft Strijen een schietsportvereniging; al ziet deze er heel anders uit dan toen, de voldoening van een schot in de roos is nog steeds het zelfde genot en de sociale contacten nog net zo belangrijk. U bent van harte welkom om geheel vrijblijvend eens kennis te maken met de schietsport. Dit kan op dinsdag- en donderdag avond van 19.30-22.30 uur en op za. van 13.00-16.00 (voor de jeugd). Waar kunt u ons clubgebouw vinden? Spui 12A, achter de gereformeerde kerk. Eenmaal binnen voel je je direct op je gemak in de vriendelijke kantine van onze vereniging.

 

Na het kennismakingsgesprek bieden wij de mogelijkheid een proefkaartje te schieten. Besluit u om lid te worden van onze vereniging, dan bieden wij u een goede begeleiding tot veilig sportschutter. Na een aantal formaliteiten: een intakegesprek en de aanvraag VOG. Is dit in orde, en de contributie ontvangen, dan begint het lesgeven. Meestal zijn 4 lessen voldoende om onder deskundige begeleiding van een schietinstructeur zelfstandig de sport te gaan beoefenen. De veiligheid staat voorop: daarom zijn er altijd baancommandanten op de schietbanen en in de kantine aanwezig om toezicht te houden en in te grijpen indien nodig. Het is deze zorgvuldige behandeling die onze vereniging in 2015 een Kroon opleverde, die uitgereikt werd door de KNSA. Of het talent is, of een zorgvuldige begeleiding, is niet te achterhalen, maar het feit blijft dat schietvereniging De Vrijheid de afgelopen jaren meerdere pupillen Nederlands kampioen zag worden, en dat het komende NK weer een aantal kandidaten uit Strijen een gooi naar de titel zullen wagen. Kijk voor meer informatie op www.svdevrijheidstrijen.nl.

 

Jeu de boulesvereniging Venturasport

Wanneer er in Nederland gesproken wordt over jeu de boules, dan wordt daar meestal de Provençaalse variant petanque mee bedoelt. Alhoewel de Nederlandse bond maar liefst 17.5000 leden telt is het maar een kleine bond vergeleken bij de Franse bond, die maar liefst 350.000 leden telt naast de 17 miljoen vrijetijdsspelers. In Strijen is de jeu de boules vereniging een onderdeel van Ventura Sport, die naast Jeu de boules ook korfbal de geledingen heeft. De afdeling jeu de boules telt 40 leden, die allen als recreant een onderlinge competitie houden, met meerdere keren per jaar een toernooi waarbij andere verenigingen uitgenodigd worden. Redelijk uniek is de Boulodroom: een overdekte baan waar 8 partijen tegelijk gespeeld kunnen worden. Hierdoor is het mogelijk om ook bij slecht weer de sport te blijven beoefenen. Wilt u eens een balletje opgooien, kijk dan voor meer informatie op www.venturasport.nl/jeu-de-boules.

 

Badmintonvereniging Strijen

Op de kop af 45 jaar geleden, in 1971, is de Badmintonvereniging Strijen opgericht. Deze vereniging is niet zo heel erg groot en bestaat voor een groot deel uit recreatieve spelers, die twee avonden in de week vrij kunnen spelen. Daarnaast zijn er een aantal senioren- en juniorenteams, die de Hoeksche Waard competitie spelen en altijd verdienstelijk presteren. Doordat de vereniging alleen binnen de Hoekshe Waard speelt zijn de reisafstanden dus lekker kort. De BV Strijen speelt in het Laco Sportcentrum waardoor ze de beschikking hebben over 6 badmintonbanen en voldoende kleedruimte en douches. In de kantine van het sportcentrum kun je even tot rust komen en wat drinken, terwijl je de verrichtingen van de andere spelers volgt. Voor wie meer wil dan alleen een shuttle slaan is er iedere maandag training door een professionele trainer. De trainingen kunnen zonder extra kosten gevolgd worden. Wilt u meer informatie? Kijk dan even op www.bvstrijen.nl of kom eens geheel vrijblijvend twee keer gratis spelen.

 

De Strijensche Golfclub

Direct aan de Trambaan, één van de belangrijkste toegangswegen naar Strijen, ligt duidelijk zichtbaar de Strijensche Golfclub. Via een smalle landweg kom je bij de ruime parkeerplaats, die door het omringende groen rustig en landelijk aandoet. De Strijensche Golfclub is een laagdrempelige vereniging waar je makkelijk één van de diverse clinics kunt volgen, je afslag of je putting techniek kunt vervolmaken of een paar holes kunt spelen. De Strijensche Golfclub beschikt over 9 holes met een A-status en 6 oefenholes, naast de driving range en een putting green. U kunt al voor € 79,00 een startersabonnement nemen: u mag dan 3 maanden lang proberen of de sport iets voor u is met o.a. 5 kennismakingslessen van 60 minuten. Ook als bezoeker bent u van harte welkom bij de Strijensche Golfclub, met aantrekkelijke Greenfees (GVB verplicht). Kijk voor meer informatie over de baan en de mogelijkheden op www.destrijenschegolfclub.nl.

 

Naast de hierbij beschreven verenigingen zijn er nog mogelijkheden in overvloed om eens lekker te ontspannen met de sport naar uw keuze, of dat nu lichamelijk zeer actief, zoals korfbal tennis, of wat meer passief is, zoals bridge of schaken. Sport is goed voor lichaam en geest, en je doet er altijd waardevolle sociale contacten op. 

Gemaakt met door Schot Marketing & Communicatie